فشار بخار

فشار بخار چیست؟ what is vapor pressure?

https://www.youtube.com/watch?v=U-uUYCFDTrc

https://www.youtube.com/watch?v=0dd6AlyOnfc

https://www.youtube.com/watch?v=zCE26J0cYWA

لیوان آبی که در دست میگیریم، در دمای اتاق و فشار هوای اتاق در حالت مایع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حالا اگه بیایم یک بار دما رو ثابت نگه داریم و با پارامتر فشار بالاسر آب، بازی کنیم و کم وزیادش کنیم، میتونیم شاهد تغییر حالت آب باشیم.

البته در حالت عادی، ما معمولاً در زندگی روزمره، خیلی نمیتونیم پارامتر فشار رو دستکاری کنیم، اما تا دلتون بخواد دما رو میتونیم کم و زیاد کنیم. مثلاً همون لیوان آب رو میزاریم داخل مایکروویو.

دمای آب کم کم در حال افزایشه، اما فشار هوای روی لیوان ثابته. با این کار، فشار بخار آب زیاد میشه و در نهایت با فشار هوای روی لیوان برابر میشه و در نهایت ما شاهد غل غل زدن آب میشیم، اینجا نقطه‌ای هست که فشار بخار آب با فشار هوای محیط برابر میشه.

 

پینوشت: تا حالا براتون پیش اومده که کلمات و اصطلاحاتی رو دائماً بشنوید و حتی به کار ببرید اما نتونید اونها رو با کلمات ساده، توضیحش بدید؟

برای من مفاهیم فشار بخار مایع و available npsh و required npsh و shut off design pressure، از این جنس هستند، من هر روز در محل کار با همچین مفاهیمی روبرو میشم. و عملکرد من در سریع فهمیدن، منظور مدیر بالاسریم، به شدت تابع این هست که این مفاهیم چقدر برای من جا افتاده باشند.

جا افتادن این مفاهیم برای من به این معنی هست که من بتونم این واژه‌ها و اصطلاحات رو به زبان ساده و خودمونی توضیح بدم.

پشت تک تک این مفاهیم، داستانی وجود داره برای این که ما بتونیم پمپ درستی رو انتخاب کنیم و حتی بتونیم ازش خوب بهره‌برداری کنیم.

این که این مفاهیم چطور محاسبه می‌شوند هم داستان دیگری دارد.

واقعیت این هست که چیزی که در ابتدای پست نوشتم خیلی به دل خودم ننشست، برای همین ادامه‌ی این پست رو گذاشتم برای روزهای آتی، این که بتونم این مفاهیم رو در گوگل و یوتیوب پیدا کنم. بتونم به زبون خودم توضیحشون بدم.

و در پستی مستقل منتشرشون کنم.

اینجا صرفاً این مفاهیم در حد سر نخ باقی میمونن تا گم نشن.